Przeszklenia – wielkie otwarcie na światło i przestrzeń

Wyselekcjonowane projekty w kolekcji Pallatio to w większości luksusowe rezydencje wyposażone w duże przeszklenia. Są one piękne, gwarantują dostęp dużej ilości światła i nadają nowoczesny charakter budynkom. Jeśli masz wątpliwości, czy są one właściwym rozwiązaniem z punktu widzenia gospodarowania ciepłem, warto zapoznać się z ich charakterystyką i sposobami właściwego ich rozmieszczania.

Wielkogabarytowe szklane powierzchnie powinny być zwrócone na południowy wschód lub na południe, aby szyby mogły nagrzewać się od słońca i dobrze, jeśli znajdują się poza zasięgiem pobliskich budynków lub drzew, które będą dawały dużo cienia. Kolejną ważną rzeczą jest odległość od najbliższych sąsiadów – jeśli jest ona niewielka, to można rozważyć zastosowanie szkła refleksyjnego, które odbija światło i utrudnia zobaczenie tego, co jest wewnątrz.

Efektowny blask i piękny widok

Pełne przeszklenia są charakterystyczne dla domów nowoczesnych, jak rezydencja Zx154. Wygląd tego efektownego domu akcentuje jego solidność i klasę. Całe jego ściany są przeszklone, co daje wspaniałe wrażenie. W niektórych miejscach na wskroś widać krajobraz otaczający budynek, a zadaszony przeszklony taras praktycznie zlewa się z salonem. Na piętrze są trzy sypialnie z garderobami, w tym główna – oszklona z trzech stron. Ściana korytarza również jest w połowie przeszklona, co powoduje, że w ciągu dnia można korzystać z dziennego światła i że ta część domu jest harmonijnie połączona z otoczeniem.

Kuchnia, jadalnia i salon zx154 zajmują na parterze przestrzeń o powierzchni ponad 60 m2, której przedłużeniem jest zamknięty, oszklony taras. Przeszklone ściany salonu i jadalni są jak gigantyczne malowidła z przepiękną naturą. Wszystkie ściany salonu są oszklone, co powoduje, że cały czas można patrzeć na ogród i czuć jedność z otaczającą przyrodą. Na duże przeszklenie warto się więc zdecydować, zwłaszcza jeśli mamy widok na piękną zieleń lub krajobraz.

Bez strat energii

Jeśli budujesz dom nisko energetyczny lub pasywny, do przeszkleń należy zastosować pakiet szyb zespolonych, ważne też będą wytrzymałe ramy. Najlepiej sprawdzają się ramy drewniano-aluminiowe – zachowują one bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Warto też zapewnić profesjonalny montaż okien.

W upalnie dni duże przeszklenia nie muszą być uciążliwe – montujemy solidne rolety i jesteśmy chronieni przed nadmiernym ogrzaniem. Trzeba o tym pomyśleć na etapie projektu i budowy, bo niektóre techniki montażu rolet łatwiej zastosować w czasie budowy.