Ekskluzywne projekty domów – luksus na miarę potrzeb

Luksusowy «wysokiej jakości, kosztowny, wytworny i wygodny». Tyle słownikowa definicja. Pojęcie luksusu zmienia się i ewoluuje w czasie, ale także w nas samych. Luksusem były kiedyś sklepy zaopatrzone w podstawowe towary, dzisiaj luksusem jest czas, którego wszystkim brakuje. Zmienia się również postrzeganie luksusowych domów.

Wszystko zaczyna się od potrzeb

Często podróżujący singiel, który jest w domu od święta. Para młodych ludzi, która rozpoczyna wspólne życie. Małżeństwo, któremu właśnie urodziło się dziecko. Wielodzietna rodzina, która wzięła pod swój dach dziadków. Każda życiowa sytuacja generuje inne potrzeby, a co za tym idzie – konieczność dopasowania warunków mieszkaniowych tak, aby wszystkim żyło się komfortowo. No właśnie – komfort życia to luksus. Luksusowy dom to taki, gdzie każdy ma dla siebie wystarczająco dużo przestrzeni, by dobrze się w niej czuć. Często podróżujący singiel może czuć się przytłoczony życiem w domu o ogromnej powierzchni. Wielodzietna rodzina wciśnięta w kompaktowy budynek prawdopodobnie nie będzie w nim szczęśliwa.

Powszechnie przyjmuje się, że domy luksusowe to te, których powierzchnia przekracza 200 m.kw. Ważniejsza od metrażu jest jednak jego funkcjonalność – wielkość poszczególnych pokoi, łączące je ciągi komunikacyjne, a także układ strefy dziennej, w której przebywamy wspólnie. Aktualnie modne są otwarte lub półotwarte wnętrza, np. połączenie kuchni z jadalnią czy salonem, które pozwala na komfortowe przebywanie w jednym miejscu większej liczbie osób i swobodę działań. Ktoś może gotować obiad w kuchni, ktoś może zjadać posiłek w jadalni, ktoś może odpoczywać na sofie w salonie – brak ścisłych podziałów pozwala na bycie razem… a jednak osobno. Gdy w domu mieszka więcej osób, kluczowe dla komfortu życia są przestronne sypialnie. Małe światy, które każdy z domowników może urządzić po swojemu. Współcześnie coraz częściej przy sypialniach pojawiają się również prywatne garderoby i łazienki, dające domownikom jeszcze więcej prywatności i swobody.

Komfortowym rozwiązaniem dla osób, którym zdarza się pracować w domu, jest wydzielenie osobnego pokoju na gabinet, który zapewni wystarczająco dużo spokoju. Rozdzielenie miejsca pracy i odpoczynku jest bardzo ważne. Osobny gabinet pozwala lepiej skupić się na wykonywanej pracy. Osobne miejsce do odpoczynku – relaksować się w pełni. Luksusowy dom to również z rozmysłem zaplanowane strefy użytkowo-gospodarcze. Pralnia i suszarnia mogą znaleźć się w podpiwniczeniu budynku. Poddasze, pełniące rolę schowka, z czasem może stać się dodatkową powierzchnią mieszkalną. Istotny jest również garaż, zwłaszcza w przypadku, gdy domownicy posiadają więcej niż jeden samochód. W projektach domów luksusowych z reguły przewidziane są garaże na dwa samochody.

Luksusowy, czyli jaki?

Definicja słowa „luksusowy” nabiera głębszego znaczenia, jeżeli spojrzeć na nią szerzej, przez pryzmat synonimów. Luksusowy dom to dom ekskluzywny – dom, który pozwala nam żyć tak, jak chcemy. Dom dopasowany do naszego stylu, estetycznych upodobań, przyzwyczajeń. To dom, w którym czujemy się swobodnie. Luksusowy dom to dom reprezentacyjny, przez który możemy się wyrazić. Luksusowy znaczy również: najwyższej jakości i który poprawia jakość życia. Dom będący wartością samą w sobie, bez względu na koszty jego budowy, urządzenia wnętrz, zakupu akcesoriów. Luksusowy dom to dom stylowy, gustowny, elegancki. Dla każdego oznacza to coś innego.

Luksus – design w odważnym wydaniu

Wyjątkowy, odważny, oryginalny. Czasem właśnie tak widzimy luksus życia w domu, który dostarcza mnóstwa wrażeń. Efektowny, ekskluzywny, oryginalny dom jest jak wielka przygoda, którą można przeżywać na co dzień. Jest świetnym wyborem dla tych, którzy cenią nieszablonowe rozwiązania i zawsze pragną od życia więcej. Takie domy lubimy najbardziej – przełamują schematy, wnoszą świeżość, kreują trendy na rynku architektonicznym. Wspieramy luksus w odważnym wydaniu, bo wierzymy, że to właśnie tam, gdzie mieszka odwaga, rodzą się niezwykłe idee.

Nowoczesność, elegancja i szyk może wyrażać się nie tylko poprzez odważny design. Współczesne budownictwo z powodzeniem łączy najnowsze osiągnięcia architektoniczne z klasyką i tradycją. Właśnie tak powstają domy dla tych, którzy wybierają bardziej zachowawcze, ale sprawdzone rozwiązania. Tradycja stwarza przestrzeń na błogie zatapianie się w cieple domowej atmosfery. Takie domy podziwiamy, zachwycając się ich ponadczasowością. Luksus, który jest ukłonem w stronę tradycji, jest dla nas przyjemnym spowolnieniem w szalonych czasach zmian i pędzie ku przyszłości.

Luksus – ogromna przestrzeń możliwości

Luksusowy dom może przybierać też kształty niezwykle drogiej rezydencji o ogromnej powierzchni. To wyjątkowe rozwiązania dla tych, którzy od życia zawsze pragną więcej. W takiej definicji luksusu świetnie odnajdą się osoby z ogromnym apetytem na nowe doznania i wyzwania.

Przykładem luksusowej rezydencji jest ZR16 – nowoczesny budynek posiadający ponad 460 m.kw. powierzchni użytkowej. Wow! Przy całym swoim rozmachu to jednak dom pełen surowej elegancji, łączący w sobie wielkie aspiracje ze skromnością wyrazu. Szklane tafle zatopione w elewacji sprawią, że ogromne wnętrze – pomimo dużego metrażu – będzie widne, jasne i ciepłe. To przestrzeń, która nie przytłacza. Wręcz przeciwnie: zaprasza, by się w niej rozgościć, bo dla każdego znajdzie się w niej miejsce.

Wyjątkowym miejscem jest tu strefa rekreacyjna – basen, siłownia i jacuzzi. Prawdziwym królestwem jest jednak piętro – to właśnie tutaj zlokalizowano ogromne sypialnie, pokój kinowy oraz przestronny gabinet. Strefa dzienna z powodzeniem pomieściłaby niejedno mieszkanie. To rezydencja przeznaczona dla osób rodzinnych, lubiących spędzać ze sobą czas, ale także ceniących sobie prywatność. Prostota, komfort, wygoda – to główne zalety tego domu.

Luksus – a co znaczy dla Ciebie?

Każdy z nas jest inny, każdy znajduje się w innym momencie w życiu, ma inne potrzeby i możliwości. Kolekcja Pallatio wychodzi naprzeciw każdej interpretacji luksusu. Naszym celem jest wsparcie inwestorów w wyborze projektu i jego realizacji i stworzenie komfortowego domu, w którym każdy będzie świetnie się czuł: często podróżujący singla, który jest w domu od święta, para młodych ludzi, która rozpoczyna wspólne życie, małżeństwo z maleńkim dzieckiem, wielodzietna rodzina, która wzięła pod swój dach dziadków.